Bilgisayar virüsleri bir bilgisayardan diğer bilgisayara bulaşmak, bu bilgisayarların çalışmasını engellemek ve verileri çalmak için yazılmış küçük boyutlu zararlı yazılımlardır.

Bilgisayar virüslerini engellemek için Antivirüs programları geliştirilmiştir.

  • Antivirus bilgisayarın güvenliğini sağlamak için kullanılan yazılımlardır.
  • Antivirüs tarama, temizleme, eş kurtarma ve koruma gibi işlevlere sahiptir.
  • Antivirüs bilgisayarı zararlı programlardan korur.
  • Antivirüs programı bilgisayara zararı olan programları bulup yedekler ve bazı zararlı programları bulup bu programları kullanıcısının bilgisine sunar.
  • Her bilgisayarda yeni incelenmiş ve lisanslı bir antivirüs programı bulunması şarttır, çünkü bazı virüs programları telafisi mümkün olmayan kalıcı hasarlara neden olabilirler.

Bilgisayar Güvenliği İçin :

1-) Comodo İnternet Security:

Bu Yazılım Bilgisayarınızı Virüslere Karşı Aktif Olarak Korumaktayken Aynı Zamanda Bir Firewall (Güvenlik Duvarı) Görevini Görür. Gerçek Zamanlı Olarak Bilgisayarlarınızdaki Gerçekleşen İşlemleri Kontrol Eder ve Sizin Onayınıza Sunar. Aynı Zamanda Bir Çok Antivirüs Programlarına Göre Çok Daha İyi Koruma Sağlayabilmekte.

2-) Eset NOD 32

Bu Ödüllü Popüler Güvenlik Yazılımı İstenmeyen Türde Tehtitlere ve Sanalda Potansiyel, Kimlik Avı, Spam, Sosyal Medya Virüsleri… ve Sayamadığım Bir Çok Virüs ve Virüs Çeşitleri Tehtitlerine Karşı 10 Numara Koruma Sağlar. Aynı Zamanda Anti Theft Teknolojisi İle Çalınan Bilgisayarınızdan Yerini Bulabilir, Ekran ve Web Kameradan Görüntü Alabilirsiniz.

3-) ComboFix

 Bu Yazılım Sıradan Bildiğiniz Antivirüslerin Özelliklerini Taşımaz. Boyutu Her Ne Kadar Küçük Olsa da, Yazılım Tarzı Her Ne Kadar Basit ve İşe Yaramaz Bir Programmış Gibi Görünse de %100 İşe Yarayan 10 Numara Yazılımdır. Şahsen Denedim ve Faydasını da Gördüm Emin Olun.

4-) Microsoft Essentials Security

Bu Yazılım Bilgisayarlarda ki Microsoft’un ‘Windows Defender’ Güvenlik Duvarının Çok Çok Ötesinde Geliştirilmiş Özel Bir Yazılımdır. Neden Derseniz Pek Fazla da Antivirüs Gibi Gözükmese de Aslında Virüslere Karşı Oluşturulmuş Veri Tabanı Oldukça İyi… Ben Bir Kere Not Defterine ‘.bat’ Virüs Kodlarını Kaydetmeye Çalışmıştım Fakat Daha Uzantısını Bile .bat Çevirmeden Direkt Algıladı ve Sildi. Bu Durumda Siz Düşünün Neler Algılayabiliyor.!

UYARI; Kesinlikle Bilgisayarınızda 1’den Fazla Antivirüs Programı Bulundurmayın…! Çünkü; Güvenlik Çakışması/Çakışmaları Olabilir ve Bunun Sonucunda Her İki Antivirüs Gerekli Güvenlik İşlevini/İşlevlerini Göremez. Ayrıca 1’den Fazla Antivirüs Bilgisayarınızın RAM, İşlemci/Çekirdek ve HDD Gibi Bir Çok Cihazlarınızı Fazlasıyla Yorar.

”Eğer Biri Algılamazsa Diğeri Mutlaka Algılar” Mantığı İle Hareket Eden Arkadaşlar İçin Söylüyorum. İndirdiklerinizi VırusTotal veya Jotti Gibi Sitelere Taratırsanız 1’den Fazla Antivirüs Programlarına İhtiyaç Duymazsınız.!

 Programları Sahte Lisans İle Kullanabilmek İçin Bilmediğiniz Kaynaklardan Rastgele İndirdiğiniz Crack, Patch, Yama… vs. İndirip Kullanıyorsunuz. Bunları Antivirüs Taramasından Geçirip Sonucuna Bakın Eğer Crack.me, Hack Tools… vs Gibi Sonuçların Çıkması Gerekir. Bunun Haricinde Trojan, Generic… vb Diğer Virüs Türleri Çıkarsa Mutlaka Virüs Bulaştırılmıştır. Kontrol Etmek İçin;

İndirdğiniz Dosyayı Bir Binder veya Dosya Ayıklama Programını Kullanarak Dosya Ayıklama Özelliği İle Herhangi Bir Dosya Birleştirilip Birleştirilmediğini Kontrol Edin ve Dosyanızı Öyle Kullanın.

7-) CoolNovo

En Bugsuz (Açıksız), En Kaliteli Browser (Tarayıcı)dır. Güvenlik Hat Safadadır. Google Chrome’nin Tüm Eklentileri Buna Uymaktadır. Firefox Gibi Kesinlikle Ama Kesinlikle Kasma, Donma, Takılma Yapmaz. Bir Çok Tema Özelliği Vardır ve Aynı Zamanda Seçmeli Olarak IE / Chrome kernel’ini Kullanabiliyorsunuz. (Web Siteyi CoolNovo Browser Üzerinde Hangi Tarayıcı Tabanında Görüntüleyeceğiniz)

Öncelikle CoolNovo’un Son Versiyonunu İndirelim:CoolNova Gitmek İçin Tıklayınız.

NOT:CoolNovo Google Chrome’nin Defalarca Geliştirilip Buglarının (Açıklarının) Fixlenmiş (Kapatılmış/Giderilmiş) Halidir ve İddalıdır. Kesinlikle Önerimdir.

Tarayıcı Kullanımı Hakkında Önemli Bir Bilgi;

1-) Tarayıcıyı Kurduktan Sonra Ayarlar‘a Gelelim ve ‘Under The Hood’ Kısmından ‘User Cache Folder’ Başlığını Bulalım.
2-) “Use the user cache folder below” Kutucuğunu İşaretleyelim ve “Göz at” Butonundan Rastgele Yeni Klasör Oluşturup, Oluşturduğumuz Klasörü Seçelim.

Bu İşlemler Sonucunda Artık CoolNova Şifrelerinizi ve Her Türlü Gizli Çerezleri Buraya Kaydedecektir. Hiç Bir Stealer Kesinlikle Kayıt Edilen Şifrelerinizi Alamaz.!