Stack Overflow yazılımcılar arasında bilgi paylaşımını sağlayan en önemli internet sitelerinden biri olarak tanınıyor. Kod paylaşımlarının ve çeşitli eğitim başlıklarının bulunduğu site oldukça büyük bir topluluğa hitap ediyor. Karanlık mod özelliğini beta olarak alan sitede uzun bir bekleyişin sonuna gelindi.

Geliştiriciler için soru-cevap platformu, kullanıcılar tarafından en çok istenen özellik olan karanlık modu sonunda kazanıyor. 

Açıklanana göre karanlık moda geçmek için “Profili düzenle ve ayarlar” kısmına gelip “Tercihler” seçeneğine girmek gerekiyor.

Stack Overflow Nedir ?

Stack Overflow, bilgisayar programcılığı ile ilgili kullanıcı odaklı soru cevap sitesi. Stack Exchange siteleri içinde yer alan Stack Overflow, 2008 yılında Jeff Atwood ve Joel Spolsky tarafından kuruldu.

Stack Overflow, bilgisayar programcılığına dair aralarında C#, Java, Javascript, Android, PHP gibi alanlarda soruları ve cevaplarını bir araya getirmektedir. Kullanıcılar, siteye yaptıkları katkılar doğrultusunda reputation point (saygınlık puanı) ve badge (rozet) kazanırlar. Örneğin, verdiği cevap up oy olan bir kullanıcı 10 reputation point kazanır. Sitede kullanıcıların ürettiği tüm içerik, Creative Commons lisansı ile lisanslanmaktadır.

Nisan 2014 itibarı ile Stack Overflow’un kullanıcı sayısı 4 milyonu aşmış, sorulan soru sayısı ise 10 milyona ulaşmıştır. Sitede en çok soru sorulan etiketler Java, JavaScript, C#, Android, jQuery, Python ve HTML’dir. Sitede ayrıca programcıların iş bulmasını kolaylaştırmak için bir Jobs (İş Fırsatları) bölümü mevcuttur.