APPLE, Final Cut Pro X ve Logic Pro X uygulamalarının 30 günlük deneme süresini geçici olarak 90 güne çıkardığını açıkladı. Böylece şirketin potansiyel müşterileri, evde geçirdikleri karantina süreci boyunca ürünleri test edebilecek.

Apple yaptığı açıklamada bu promosyonun öğrencilere ve yaratıcı alanlarda çalışan Mac kullanıcılarına fayda sağlamasını beklediklerini belirtti. Bu süreçte kullanıcılar, yeni bir program üzerinde yetenekler geliştirirken ve üretim yaptığı alanları da genişletebilir.

Apple attığı bu adım ile birlikte COVİD-19 salgını nedeniyle ücretsiz deneme sürümünü uzatan yazılım şirketleri arasına katılmış oldu. Bu noktada Apple’ın Final Cut Pro X ve Logic Pro X uygulamalarını denemek isteyenlere kısa bir hatırlatma yapmakta fayda var. Apple bu ürünlerde Adobe ürünleri gibi aylık abonelik modeliyle çalışmak yerine, lisans ücreti alıyor.
Dolayısıyla deneme sürümü bittiğinde ürünleri kullanmaya devam etmek isterseniz, Final Cut Pro X için 1.999 TL, Logic Pro X için ise 1.349,99 TL ödemeniz gerekiyor. Apple, Final Cut Pro X’in uzatılmış deneme sürümü şu anda kullanıcılara açık. Kullanıcılar, Logic Pro X’in uzatılmış deneme sürümüne ise önümüzdeki günlerde erişebilecek.

Logic Pro X

  • Flex Pitch ile detone olan vokalleri düzeltin ve kaydedilen sesin melodilerini değiştirin
  • Flex Time kullanarak her kaydın zamanlamasını ve temposunu kolayca düzenleyin
  • Bir veya birden çok izi kaydedin ve kesintisiz olarak giriş ve çıkış yapın
  • Kayıt klasörleriyle kayıtları düzenli tutun ve Quick Swipe Comping ile hızlıca kompozisyonlar oluşturun
  • Kesintisiz olarak herhangi bir kanal şeridi için otomasyon kaydedin veya yazılım eki parametresi kaydedin
  • iPad’de Logic Remote kullanarak odanın her yerinden müzik oluşturun ve miks işlemi yapın
  • 64 bit mimarisi yüzlerce izden ve örnek müzik aletinden oluşan büyük projeleri destekler

Final Cut Pro X

Final Cut Pro yazılımı başta YouTuber’lar olmak üzere kendi video kliplerini oluşturmak ve düzenlemek isteyen tüm amatör ve profesyonel kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Basit ve sade kullanışlı arayüz tasarımıyla kullanıcıların karşısına çıkan Final Cut Pro, video düzenlemesi yapmak isteyenler için gelişmiş ve üst düzey özellikleri sunuyor. Sahip olduğu gelişmiş fonksiyonlar ve kolay kullanım gibi özellikleri düşünüldüğüde Final Cut Pro, bir video editörü arıyorsanız ilk tercih edeceğiniz yazılımlardan biri olabilir. 

KAYIT OLMA LİNKİ: https://www.apple.com/tr/final-cut-pro/trial/